T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

BİRLİKLER HAYVANCILIKTA ETKİN ROL ALIYOR

Yayın Tarihi : 24.04.2024

BİRLİKLER HAYVANCILIKTA ETKİN ROL ALIYOR

           Çorum İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Çorum İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği arasında birlik üyelerinin sığır cinsi hayvanlarından doğan yavruların küpelenmesi ve kayıt altına alınması protokollü imzalandı.

       Uygulama; “Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birlik üyelerinin Bakanlığımızın uygulamaya koyduğu tanımlama ve uygulama ücretlerinin Tarımsal desteklemelerden kesinti ya da döner sermaye üzerinden ödeme yoluyla mahsuplaşması yapılarak hayvanlarından doğan yavruların ilgili yönetmelik, genelge ve talimatları çerçevesinde, küpelenmesi ve kayıt altına alınmasını kapsamaktadır.

          Çorum İl Tarım ve Orman Müdürü Hayrullah Göktekin; yetiştiricilerimize daha hızlı ve etkin hizmet verilmesi amacıyla küpeleme işini yapabileceğine kanaat getirdiğimiz bu birliklerimize bu işi devrediyoruz. Müdürlük olarak üretici birliklerini her zaman desteklediklerini ifade eden Göktekin, "Hizmetin daha hızlı ve verimli sunulması için bugün imzalanan protokolde olduğu gibi yetkilerimizi birliğimiz ile paylaştık. Protokolün üreticilerimize ve birliğimize hayırlı olmasını diliyorum." Dedi.