T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

BÜYÜKBAŞ VE KÜÇÜKBAŞ HAYVAN SULUĞU PROJESİ

Yayın Tarihi : 13.03.2024

BÜYÜKBAŞ VE KÜÇÜKBAŞ HAYVAN SULUĞU PROJESİ

 

İskilip İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Bakanlığımız işbirliği ve çiftçilerimizin katkısı ile hayvancılığın geliştirilmesi, hayvanların temiz suya ulaşımının sürekliliğinin sağlanması ve bu şekilde verimin arttırılması amacıyla “Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvan Suluğu Projesi" gerçekleştirilmiştir.

“Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvan Suluğu Projesi" kapsamında İskilip İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü önünde İskilip Kaymakamı Sayın Ramazan POLAT, İl Tarım ve Orman Müdürü Hayrullah GÖKTEKİN, İlçe Müdürlüğümüz personeli ve çiftçilerin katılımı ile tören düzenlendi. Törenin açılış konuşmasını yapan İl Tarım ve Orman Müdürü Sayın Hayrullah GÖKTEKİN; ilimizdeki hayvan varlığından ve bu miktarın önemli bir kısmının İskilip ilçemizde bulunduğundan bahsetti.

Bu kapsamda “Ne Kadar Su O Kadar Verim" sloganı toplam maliyeti 174.585,28 TL olan Büyükbaş Hayvan Suluğu Projesi ve “Oğlan güder gelin sağarsa koyun koyundur; el güder el sağarsa koyun oyundur" sloganı ile toplam maliyeti 119.910,24TL olan Küçükbaş Hayvan Suluğu projesi hazırlanmıştır. Projeler kapsamında Büyükbaş Hayvan Suluğu Projesi için 57 üreticimize 500 adet şamandıralı suluk ve gerekli donanım desteği ile Küçükbaş Hayvan Suluğu Projesi için 28 üreticimize 30 adet suluk ve gerekli donanım sağlanmıştır.

İl Müdürü Hayrullah GÖKTEKİN çiftçilerimizin talepleri doğrultusunda tarım ve hayvancılığı geliştirmek amacıyla devletimizin teşviklerinin devam edeceğini bildirmiş, tören sonunda hak sahibi çiftçilere suluk teslimi gerçekleştirilerek program tamamlanmıştır.