T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İLİMİZDE SU VERİMLİLİĞİ SEFERBERLİĞİ EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR.

Yayın Tarihi : 16.02.2024

İLİMİZDE SU VERİMLİLİĞİ SEFERBERLİĞİ EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR.

 

Ülkemizde su verimliliği uygulamalarının yaygınlaştırılması ve verimli su kullanımının kültür haline getirilebilmesi için Sayın Emine ERDOĞAN Hanımefendinin himayelerinde ve Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen Su Verimliliği Seferberliği kapsamında İl Müdürlüğümüzce çalışmalara devam edilmektedir.

İl Müdürümüz Hayrullah Göktekin ve İl Müdür Yardımcımız İsmail Çitil'in katılımı ile İl Müdürlüğümüz teknik personeli tarafından, İlimizde bulunan Öğretmen Mukadder Akaydın İlkokulu ve İstiklal İlkokulu'nda, 3. ve 4.sınıflarda eğitim gören toplam 405 öğrenci ile 20 öğretmenin katılımıyla Su Verimliliği Eğitimi düzenlenmiştir.

Bakanlığımız tarafından hazırlanan eğitim materyalleri ile öğrencilerimiz ve öğretmenlerimize su kaynaklarımızın önemi ve suyu verimli kullanmanın yöntemleri hakkında bilgiler verilmiştir.

Programda ayrıca, İyi Tarım ve Organik Tarım Uygulamaları ile Gıda Güvenilirliği eğitimleri verilmiş olup, okullarımızda öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve kamu kurumlarında çalışanlarımızla birlikte su verimliliği farkındalığının oluşturulması ve suyun öneminin kavranması, güvenli gıdaya erişim ile iyi tarım ve organik tarım uygulamaları hakkında detaylı bilgilendirmeler yapılmıştır.

Eğitim sonunda Bakanlığımız Su Yönetimi Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen Su Verimliliği Seferberliği Eğitim TIR'ında “Su Döngüsü" uygulamalı olarak anlatılmış ve öğrencilere su verimliliği eğitim materyalleri dağılmıştır.