T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

13. Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Sergisi

Yayın Tarihi : 12.12.2023

13. Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Sergisi Açıldı.

​Tarım ve Orman Bakanlığı, Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı'nın DenizBank destekleriyle düzenlediği Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışması'nın bu yıl 13'üncüsü gerçekleştirildi. Yarışmanın konusu; tarım, hayvancılık, orman, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, her türlü tarım hareketliliğinin işlenmesi, üretici, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyetleri oluşturuyor.
30 Ocak 2023 tarihinde başvuruları sona eren yarışma, “Genel", “Çiftçi", “Öğrenci", “Tarım ve Orman Bakanlığı Çalışanları", “DenizBank Çalışanları" ve bu yılki konusu “Sen Üret Yeter" olmak üzere 6 farklı kategoride gerçekleştirildi.
13. Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye değer görülen fotoğraflar 11 Aralık-14 Aralık tarihleri arasında sergilenmek üzere Çorum Ahl Park Avm' de ziyarete açıldı.
Açılış töreni sayın Vali yardımcısı Tamer Orhan, İl Müdürü Hayrullah Göktekin, Şube Müdürleri, STK Başkanları, İl Müdürlüğümüz Personeli ve değerli halkımızın katılımı ile gerçekleşti.
Açılış konuşması yapan İl Müdürü Hayrullah Göktekin; her bir karenin doğayla, tarımla ve insanla kurulan benzersiz bir diyaloğu temsil ettiğini ve herkesin geçmişinden bir parça bulacağını belirterek tüm halkımızı sergiyi görmeye davet etti.